środa, 29 sierpnia 2012

Zakonczenie projektu

22 sierpnia 2012 roku oficjalnie zakończył się konkurs "ReFRESZ – Odśwież swój blok". Część konkursową skierowaną do młodych artystów i architektów zwyciężył projekt przygotowany przez Panią Paulinę Lichiwcką.

Pragniemy przypomnieć, że główną ideą projektu było rozpoczęcie dyskusji nad sposobem odnawiania i malowania polskich blokowisk a także wprowadzenie elementów sztuki i designu na polskie bloki. Projekt realizowany był w ramach Grolsch ArtBoom Festival 2012, promującego sztukę współczesną i sztukę w przestrzeni publicznej. Charakter projektu był ściśle związany z ideami festiwalu, co miało także wpływ na werdykt konkursowy.

Chcielibyśmy także z przykrością zawiadomić, że z przyczyn prawno-ekonomicznych, projekt nie zostanie zrealizowany na budynku przy ulicy Lipińskiego 18, jednak zostanie przekazany do dyspozycji Spółdzielni przy kolejnych remontach. Mamy jednak nadzieję, że stanie się on inspiracją dla przyszłych tego typu inicjatyw.

3 komentarze:

 1. Żenujące! A co to za przyczyny prawne? Projekt nie był przygotowany jak należy i Komisja zorientowała się po fakcie? No ale pieniądze ktoś już zainkasował...
  Wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/spor-o-elewacje-bloku-przy-ul-lipinskiego-w-krakowie/8402006/spor-o-elewacje-bloku-przy-ul-lipinskiego-w-krakowie/8402622
  brawo brawo brawo

  OdpowiedzUsuń
 3. tylko jedno mnie zastanawia. Bo ciekawe że spółdzielnia wymienia swoje typy za którymi była, a mówi że nie brała udziału w głosowaniu?

  OdpowiedzUsuń